Ndërron jetë në moshën 82 vjecare Aneta Rama, nëna e kryeministrit Edi Rama.

Lajmi është bërë i ditur nëpërmjet një postimi në facebook nga vetë kreu i qeverisë mëngjesin e kësaj të shtune.

Muajt e fundit shëndeti i Aneta Ramës ishte përkeqësuar.

Postimi i plotë dhe mesazhi prekës i kryeministrit Rama drejtuar mamasë së tij që u nda nga jeta.

Ishe drita dhe guri këndor i shtëpisë ku u rritëm e u bëmë burra, e ku mbetëm gjithnjë fëmijë. E di, që deri sa të shoh dot diellin e yjet do të jesh me mua, e bukur dhe e fortë si askush. Do të na mungosh shumë, por asgjë më shumë nuk bëje dot për ne sesa e pamundura, që bëre plot përkushtim gjithë jetën, prandaj prehu në paqe mam

8 thoughts on “Ndahet nga jeta nëna e kryeministrit Edi Rama

 1. Zoti Edi Rama.
  Pranoni ngushlimet Ju
  edhe gjith Familja juaj
  Qoft dheu i leht per
  Zojen
  Aneta Rama
  Me Respekt
  Agim Gashi Gjermani.

 2. I nderuar kryeminister
  Thashte Allahu te e meshiroje nenen tende shpirti i saj ne xhenet te pushoj
  Juve dhe gjithe familjareve tuaj ngushllimet me te sinqerta
  Nena eshte e pazevendesushme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *