E ardhmja e Icardit vazhdon të jetë një rebus.

Sulmuesin argjentinas nuk e lidh thuajse asgjë me Interin por po has vështirësi në marrjen e një vendimi për ekipin e ri.

Roma vazhdon të qëndroje në pritje pasi ka ofruar 40 milion euro dhe kartonin e Dzekos për sulmuesin e njohur.

Napoli ndërkohe ka bërë oferten e vet dhe ka lëshuar një ultimatum teksa pret një përgjigje të shpejte. De Laurentis ka ofruar 65 milion euro dhe bonuse për kartonin e tij drejt Interit. Një tjetër mundësi është edhe përfshirja e sulmuesit Milik në tratative në mënyrë që të ulet dhënia e parave kesh.

Por ndërkohe Icardi nuk dëshiron të nxitohet pasi mesa duket pret një përgjigje edhe nga Juventus. Bardhezinjte pa sistemuar Dybalën dhe Madzukic nuk mund të investojnë më në fazën offensive. Nëse PSG blen Dybalën, Juventus mund të hidhet ne sulm për argjentinasin  e Interit.

Më pak e mundur pista Monaco. Ndonëse francezet janë me konkrete pasi e kanë zyrtarizuar të dielen ofertën e tyre 65 milion euro për kartonin e Icardit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *