Napoli dhe Liverpool janë dy ekipet e kualifikuara në raundin e 1/8 të Uefa Champions League.

 

Italianët kanë shkatërruar në shtëpi me shifrat 4 me 0 blegët e Genk. Milik ishte njeriu I ndeshjes me tre golat e tij të shënuar në pjesën e parë duke I dhënë qetësinë ekipit italian. Shifrat përfundimtare u vulosën nga Mertens në minutën e 75 nga pika e bardhë e penalltisë.

 

Ndërkohë Liverpool ka bërë detyrën duke fituar në transfertë përballë Salzburg me shifrat 0 me 2. Golat u shënuan në pjesën e dytë nga Keita dhe Salah.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *