Napoli mbajti kryesimin ne Serine A, teksa kaloi edhe pengesën Lacio ne sfidën me te rëndësishme te javës se 23-te. Ne Olimpiko, skuadra e Elseid Hysajt fitoi 2-0, duke kaluar ne kuotën e 53 pikëve, dy me shume se ndjekësit me te afërt te Juventus. Golat për miqtë u shënuan ne pjesën e pare ne harkun kohor te tre minutave dhe mbajtën firmat e Higuain dhe Callejon. Ndërkohe, kampionit ne fuqi te Italisë Juventus, i mjaftoi nje autogol i De Maio per te rrëmbyer tre piket ndaj Xhenoas. Fitore me mjaft vuajtje për Fiorentinen. Vendasit shënuan qe ne fillim me Valero, ndërsa Carpi surprizoi me Lasagna ne pjesën e dyte. Vetëm ne minutën e trete te shtesës, Zarate i dhuroi tre piket skuadrës nga Firence. Vendi i katërt per Inter qe nga ana e tij, mundi ne San Siro me rezultat minimal 1-0 Kievon. Autori i golit te vetëm per zikalterit ishte Icardi ne minutën e 48-te. Edhe Milan zgjidhi gjithçka ne pjesën e pare duke fituar ne Palermo 2-0. Baka ne minutën e 19 zhbllokoi shifrat, ndërsa Niang nga pika e bardhe e penalltisë ne minutën e 33 dyfishoi rezultatin. Ne takimet e tjera Empoli – Udineze 1-1, Verona – Atalanta 2-1 dhe Sampdoria – Torino 2-2.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *