Napoli shkon në cerefinale me hapa të sigurtë dhe pa më të voglin problem.

 

Bukuria e kampionatit Italian, po tremb edhe Europën tanime me mënyrën sesi po luan dhe si po fiton.

 

Italianet kishin fituar 2 me 0 ndeshjen e parë në gjermani kundër Frankfurt dhe në “Diego Armando Maradona”, fituan po kaq lehte 3 me 0.

 

Ndeshja u zhbllikua në fundin e pjeses së parë nga bomber Osimhen.

 

Nigeriani shënoi edhe golin e dytë në minutëne  53,  i shërbyer saktë nga di lorenco. Ndërsa për të mbyllur shoun vendas mendoi Zielinski me penallti.

 

Napoli bëri historine pasi për herë të parë u kualifikua në 8 më të mirat e championsit, sikurse është hera e parë pas 17 vitesh që në cerekfinalet e lëtij trofeu janë 3 ekipe italiane.

Shorti për fazën cerekfinale dhe çiftet hipotetike në gjysmëfinale do të hidhet të premten ora 17:00.

 

Goglat janë të lira dhe mund të rezervojnë edhe përplasje mes ekipeve të një vendi. Në cerekfinale janë kualifikuar Milan, Inter, Napoli, Benfica, Bayern, Real Madrid Manchester City dhe Chelsea.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *