Policia e Durrësit ka arrestuar një 39-vjeçar, ndërsa dy të tjerë janë shpallur në kërkim, pasi akuzohen për veprën penale “Heqja e paligjshme e lirisë” dhe “Vjedhja”.

 

Në pranga përfundoi D.A, banues në Domje, Tiranë. Në kërkim janë shpallur D. H., 40 vjeç dhe D. H., 40 vjeç, banues në Bathore.

 

Në bashkëpunim me njëri-tjetrin, kanë mbajtur peng shtetasin M. Y., 31 vjeç, me pretendimin se i kishte borxh një shumë parash, si dhe i kanë vjedhur atij, një aparat celular.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *