Pas fitores minimale ndaj Gjeorgjisë , përfaqësuwsja e Kosovës vijon me paraqitje pozitive dhe premtuese në kualifikueset e KATAR 2022.

Mbrëmjen e të dielës Dardanët  barazuan 1-1 në stadiumin “Fadil Vokrri” ku përballë kishin Greqinë , një kombëtare me më shumë eksperiencë.

Një ndeshje e luftuar  nga të dyja skuadat  ndërsa të parët që kaluan në avantazh ishin grekët me Duvikas.

Megjithatë përfaqësuesja e Kosovës nuk u dorëzua deri në minutën e fundit kur lideri i skuadrës Vedat Muriqi  brazoi gjithcka dhe mori një pikë me shumë vlerë nga ky takim.

Pas këtij triumfi,dardanët mbajnë vendin e tretë në renditje, duke lënë pas Greqinë dhe Gjeorgjinë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *