Fundjava vjen plot emocione me startin e  provave  dhe të  kualifikueseve të  MotoGP, të cilat do të transmetohen ekskluzivisht në platformën Tring.

 

Botërori i MototGP do të zhvillohet në Austri  aty ku do të jepet dhe çmimi i madh.

 

Të premten, pilotët zbritën në pistë për 2 sesionet e para të provave të lira ,teksa në sesionin e dytë ra në sy dominimi I Dukatit me Johan Zarkon, Xhek Milleri dhe Horge Martin, të cilët zunë 3 vendet e para.

 

MotoGP duke nisur nga viti i ardhshëm do të imponojë garën Sprint. Ky propozim ka ardhur nga takimi i një dite më parë, ndërsa tashmë mungon vetëm zyrtarizimi.  Ndryshe nga Formula 1 në MotoGp risia e madhe e garës Sprint është se do të zhvillohet çdo të shtunë përpara garës kryesore.

 

Gjatë ditës së sotme do të zhvillohen provat e kualifikueseve, ndërsa garat do të zhvillohen nesër në orën 14:00.

Leave a Reply

Your email address will not be published.