Pritet një përkeqësim i lehtë i kushteve të motit.

 

Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësirash në të gjithë territorin.

 

Në zonën e jugut parashikohen reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët dhe lokalisht do të jenë në formën e shtrëngatave dhe stuhive afatshkurtër.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *