Reshjet e shiut do të jenë prezente të herëpasherëshme gjatë gjithë këtyrë ditëve, por për tu theksuar mbetet zona veriperëndimore dhe ajo jugore ku reshjet do të jenë intensive në intervale kohore nga 6 deri në 12 orë.

Në zonat malore si shkak i temperaturave negative mjegulla e mjegullina e ngrirë.

Era do të fryjë me drejtim lindje-verilindje e përgjatë vijë bregdetare e vullshme 10-16 m/s. Valëzimi i forcës 4 deri 5 në brigjet e Jonit.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *