Moti parashikohet të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësira deri në mesatare.

Reshjet e shiut parashikohen me intensitet të ulët të karakterit lokal në Veri-Veriperëndim të vendit në orët e mesditës.

Era do të fryjë nga Veriperëndimi me shpejtësi deri në 10 m/sek, kryesisht përgjatë vijës bregdetare, shoqëruar me një valëzim të forcës 1-2 ballë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *