Ditën e premte, vendi, përgjithisht do të ketë mot të kthjellët dhe vranësira kalimtare në male.

Era do të fryjë veriperëndim e lehtë e mesatare në bregdet, duke u pasuar nga valëzim i forcës 2 dhe 3 ballë. Temperaturat do të pësojnë rritje në mesditë.

zonat malore 15°C deri në 31°C

zonat e ulëta 18°C deri në 35°C

zonat bregdetare 20°C deri në 34°C

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *