Moti do të jetë me alternime vranësirash dhe kthjellimesh.

Në veri të vendit dhe një pjesë të qendrës, parashikohen vranësirat lokalisht të dendura.

Në zonën e veriut dhe atë të qendrës, parashikohen reshje shiu të dobëta dhe lokale ndërsa në veriperëndim shtrëngata të izoluara dhe afatshkurtra.

Në veri e lugina, parashikohen mjegull e mjegullinë në orët e mëngjesit. Era do të fryjë me drejtim juglindje – jugperëndim 1-8m/sek, e shoqëruar me valëzim të forcës 1 deri 2 ballë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *