Moti do mbetet të jetë në të njëjtat kushte klimaterike, ai do të jetë me diell dhe vranësira të pakta në zonat malore. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim  me shpejtësi maksimale 6 m/sek në bregdet. Valëzimi i forcës 2 me lartësi vale 0,3- 0,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë pa ndryshime.

 

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore  8/25°C

Zonat e ulëta 10/29°C

Zonat bregdetare 13/28°C

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *