Moti ditën e mërkurë, sipas Sherbimit Metrorologjik Ushtarak, do të ndikohet nga masa ajrore të paqëndrueshme në veri. Kthjellimet e mëngjesit do të pasohen nga zhvillime vranësirash.

 

Reshjet e shiut parashikohen të bëhen të pranishme në mesditë e pasdite në veri. Në formë të lokalizuar rrebeshe afatshkurtra në këto zona.

 

Era do të fryjë nga veriperëndimi e lehtë dhe përkohësisht mesatare në bregdet, duke sjellë valëzim të forcës 2 ballë

 

Temperaturat do të pësojnë rënie në mesditë. Parashikohen në:

vendet malore 20 deri në 33°C

vendet e ulëta 22 deri në 38°C

vendet bregdetare 23 deri në 35°C.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *