Pas situatës me reshje të kësaj fundjave, moti parashikohet me diell e hera herës,
vranësira deri mesatare. Gjatë orëve të të mëngjesit parashikohet prezencë e mjegullës në lugina.

Era, përgjithësisht parashikohet nga lindja e veriperëndimi e lehtë e mesatare.

Gjatë së merkures do të vërehet shtim i saj përgjatë bregdetit, duke u pasuar nga valëzimi i forcës 3 dhe 4 ballë. Po kështu, temperaturat negative do të sjellin ngrica dhe brymë të përkohshme.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *