Deri në mesditë do të mbetemi nën ndikimin e masave ajrore të paqëndrueshme.

 

Për pasojë, vranësira të dendura dhe reshje shiu do të dominojnë në veri dhe zonat qendrore.

 

Mbrëmja dhe orët e natës, paraqiten kryesisht me vranësira dhe intervale kthjellimesh në zonat qendrore ndërsa vranësira të shpeshta dhe shira do të ketë në ekstremin verior të Shqipërisë.

 

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të rriten sërish në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga 6°C në zonat malore deri 22°C në zonat e ulëta.

 

Era do të fryjë mesatare deri e fortë, me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi jugor duke krijuar në det dallgëzim 3-4 ballë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *