Moti –  E hënë, 9 Shtator 2019

 

Rënia graduale e vlerave barike ka diktuar mot me  vranësira të shpeshta dhe kthjellime të pakta në të gjithë shqipërinë, duke bërë që shirat të jenë të pranishme në zonat veriore dhe pjesërisht ato qëndrore.

 

Pritet përmirësim gradual i kushteve të motit vetëm në orët e vona të mbrëmjes duke i zhvendosur shirat drejt ekstremit verior.

 

Temperaturat e ajrit janë rritur në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 12°C deri në 32°C.

 

Era do fryjë e lehtë me shpejtesi 30 km/h nga drejtimi Jugor-Jugperëndimor duke krijuar ne brigjet detare dallgëzim 2 – 3 ballë.

 

Burimi: MeteoAlb

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.