Moti do të jetë me vranësira mesatare të cilat do të vijnë në shtim gjatë pasdites duke rikthyer reshjet e shiut në zonën e Ultësirës perëndimore. Era do të jetë me drejtim kryesor nga kuadrati i Jugut (S) me shpejtësi 10-20 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 5 me lartësi vale 1,5-2,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

 

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore 6/13°C

Zonat e ulëta  9/18°C

Zonat bregdetare 12/19°C

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *