Moti do të jetë me vranësira mesatare deri të dendura dhe reshje të pakta shiu në Jug dhe Juglindje. Era do të jetë me drejtim Verilindje me shpejtësi maksimale 8-15 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës  4-5 me lartësi vale 0,5- 1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.

 

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore  7/16°C

Zonat e  ulëta    12/24°C

Zonat  bregdetare  17/22°C

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *