Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira deri mesatare.

Do të ketë reshje shiu me intensitet të ulët të karakterit lokal në zonat malore në
verilindje-juglindje.

Era do të fryjë me drejtim verilindje-juglindje 3-10 m/s. Përgjatë vijës bregdetare, zonat e ulëta dhe zonat luginore hera herës era fiton intensitet deri në 20 m/s.

Deti parashikohet i forcës 4-5 ballë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *