Kthjellime dhe vranësira të herë pas hershme dominojnë të gjithë territorin gjatë orëve të para të ditës. Më të dendura paraqiten në zonat malore duke gjeneruar reshje të izoluara dëbore. Pasditja dhe mbrëmja vijojnë me kthjellime dhe vranësira në territor. Temperaturat e ajrit ulen në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga – 11°C në 7°C. Era do fryjë e lehte dhe mesatare me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi verior- verilindor duke krijuar në det dallgëzim 2 ballë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *