Moti parashikohet i kthjellët. Vranësirat do të jenë të pakta dhe kalimtare, kryesisht përgjatë relieveve malore në orët e mesditës.

Era do të fryjë me drejtim Juglindje-Jugperëndim me shpejtësi deri në 10 m/sek, kryesisht përgjatë vijës bregdetare, shoqëruar me një valëzim të forcës 1-2 ballë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *