Të hënën priten reshje të dobëta, kryesisht në çdo qark të vendit.

 

Pasdite ekziston mundësia që në zona të kufizuara reshjet të jenë në formë shtrëngate, më të mundshme në zonat malore dhe ato pranë tyre në Jug-Lindje.

 

Temperaturat

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 16 / 20 °C

në vendet e ulëta: 16 / 20 °C

në vendet malore: 12 / 18 °C

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *