Të hënën, në përgjithësi, priten reshje të dobëta, kryesisht të karakterit lokal.

Ekziston mundësia që në zona shumë të kufizuara, reshjet të jenë në formë shtrëngate me rrufe dhe breshër, më të mundshme në zonat malore dhe ato pranë tyre, gjatë pasdites së sotme.

 

TEMPERATURAT

Të hënën temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 20 / 29 °C

në vendet e ulëta: 21 / 30 °C

në vendet malore: 14 / 27 °C

 

ERA

Era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.

Leave a Reply

Your email address will not be published.