Sipas MeteoAlb: EDHE sot mbetemi në ndikimin e vlerave të presionit të ulët atmosferik, ku reshje shiu kanë MBIZOTERUAR ultësirën perëdimore POR reshje dëborë paraqiten zonat malore, deri në orët e pasdites KUR moti përmirësohet në vend duke ri-kthyer kthjellimet, fillimisht në zonat e ulta dhe gradualisht gjatë natës i gjithë vendi do të jetë nën ndikimin e motit të kthjellët.

 

Temperaturat e ajrit ulen ndjeshëm në mëngjes por edhe në mesditë duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga  0°C në zonat malore deri në 14°C në jugperëndimore.

 

Era do fryjë mesatare dhe e fortë në det me shpejtësi 70 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 6 ballë.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *