Moti do të jetë me vranësira mesatare deri të dendura dhe reshje shiu me stuhi në Jugperëndim. Era do të jetë me me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi 10-25 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 6 me lartësi vale 1,5- 2,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie në mesditë.

 

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore  8/15°C

Zonat e ulëta  12/20°C

Zonat bregdetare 14/20°C

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *