Gadishulli i Ballkanit  po ndikohet nga periferia me presion të ulët atmosferik me qëndër kryesore në detin Egje e cila do të sjellë paqëndrueshmëri të pjesshme të motit në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë. E hëna pritet të jetë e thatë pasi moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare deri të dendura në Juglindje dhe Verilindje ku do të pasohen nga reshje shiu në orët e mesditës.  Era do të  jetë me drejtim  Veriperëndim (NW) me shpejtësi  8 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 2 me lartësi vale 0,3–0,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të vijojnë me rënie.

 

Temperaturat min dhe max:

 

Zonat  malore 17/27°C

Zonat e  ulëta  21/34°C

Zonat  bregdetare 21/33°C

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.