Vlerat e larta barike kanë diktura alternime kthjellimesh dhe vranësira të lehta në zonat malore, POR kryesisht kthjellime në zonën e ulët dhe bregdet deri në pasdite kur vranësirat bëhen të dukshme në të gjithë territorin por pa shi.

 

Temperaturat e ajrit janë rritur në mëngjes dhe mesditë duke u luhatur nga 12°C deri në 35°C.

 

Era do fryjë mesatare duke arritur shpejtësinë 35 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 3 ballë.

 

MeteoAlb

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.