Moti do të vijojë me kthjellime dhe vranësira të pakta në relievet malore. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim me shpejtësi maksimale 6-8 m/sek në bregdet. Valëzimi i forcës 3 me lartësi vale 0,3- 0,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë kostante.

 

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore  10/24°C

Zonat e ulëta 12/30°C

Zonat bregdetare 15/28°C

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *