Fillimi i javës do të fillojë me përmirësim të motit, reshjet do të ndërpriten duke i’a lënë vendin kthjellimeve. Era do të jetë me drejtim Juglindje (SE) me shpejtësi 8-10 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 1,0- 1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje të lehtë në mesditë.

 

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore  4/16°C

Zonat e ulëta  9/21°C

Zonat bregdetare 12/21°C

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *