Moti do të jetë i vranët me reshje shiu dhe stuhi me intesitet të lartë. Era do të jetë me intesitet me drejtim Verilindje me shpejtësi 10-15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 5 me lartësi vale 1,5- 2,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.

 

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore  10/15°C

Zonat e ulëta  14/20°C

Zonat bregdetare 15/19°C

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *