Moti do të jetë me alternime  kthjellimesh në zonën e Ultësirës perëndimore, ndërsa në Alpe do të ketë reshje bore të pakta. Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi 8-12 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 0,5-1,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.

 

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore -2/5°C

Zonat e ulëta  4/15°C

Zonat bregdetare 8/16°C

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *