Në vend do të qarkullojnë masa ajrore të qëndrueshme.

Moti ditën e dielë përgjatë gjithë vijës bregdetare parashikohet i kthjellët. Në mesditë e pasdite në veri dhe përgjatë maleve do të ketë zhvillim vranësirash.

Era do të fryjë me drejtim Juglindje-Veriperëndim, e lehtë e përkohësisht mesatare në bregdet, duke u shoqëruar me valëzim 1-2 ballë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *