Moti parashikohet me vranësira dhe reshje shiu ne pjesën e më të madhe të ditës.

Do të ketë ngrica në zonat malore gjatë mbrëmjes e mëngjesit. Mjegull e mjegullinë e përkohshme përgjatë luginave të lumenjve e pranë sipërfaqeve ujore. Në zonat malore mjegull e mjegullinë e ngrirë në mëngjes e mbrëmje.

Era do të fryjë me drejtim Lindje-Verilindje e përgjatë vijës bregdetare e vrullshme 10- 16 m/s. Valëzimi i forcës 4 deri 5 në brigjet e Jonit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *