Gjatë ditës do të vijojë ndikimi i masave ajrore të qëndrueshme e të nxehta.

Moti parashikohet i kthjellët dhe me vranësira kalimtare.

Era do të fryjë me drejtim Juglindje-Veriperëndim 1-5m/s, përgjatë vijës bregdetare në orët e mesditës deri në 10m/s, duke u shoqëruar me valëzim 2-3 ballë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *