21 vrapues humbën jetën për shkak të kushteve ekstreme atmosferike gjatë një gare në Kinën veriperëndimore.

 

Erërat e forta, shiu dhe breshëri bënë që maratona të ndërpritej. 172 pjesëmarrës u zhdukën dhe 21 prej tyre u gjetën të pajetë.

 

Shumë vrapues të tjerë po vuajnë nga hipotermia, sipas mediave të huaja, ndërsa tetë të tjerë u raportuan të plagosur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *