Sipas MeteoAlb: Vijon ndikimi i vlerave të larta barike duke berë që moti të paraqitet me alternime kthjellimesh dhe vranësira të lehta gjatë pjesës së parë të ditës në të gjithë territorin.

 

Por pasditja sjellë zhvillim të vranësirave në zonat malore, kryesisht Juglindje duke sjellë rrebeshe të shkurtër shiu. Orët e natës ri-kthenjë sërisht kthjellimet në të gjithë vendin.

 

Temperaturat e ajrit ulen lehtë në mëngjes dhe në mesditë duke u luhatur nga 6°C deri në 26-27°C.

 

Era do fryjë e lehtë me shpejtësi 28 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar në det dallgëzim 3 ballë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *