Dita e shtunë datë 10 Gusht  moti do të mbetet  me kthjellime dhe vranësira të cilat sërish  në mesditë do të marrin zhvillim duke u pasuar nga rrebeshe shiu dhe stuhi në Juglindje.

 

Era do të jetë e lehtë me drejtim Perëndim (NW) me shpejtësi  7 m/sek në bregdet.

 

Valëzimi do të  jetë i forcës  2 lartësi  vale 0,3 deri në 0,5 metër në det të hapur.

 

Temperaturat min dhe max

Zonat  malore 17/34C

Zonat e  ulëta 22/37°C

Zonat  bregdetare 23/35°C

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *