Për ditën e nesërme, parashihet të jetë i kthjellët dhe me vranësira të pakta në zonat malore.

 

Era do të jetë me drejtim Verilindje (NE) me shpejtësi 10-15 m/sek në bregdet.  Valëzimi i forcës 4 me lartësi vale 0,5–1,5 metër në det të hapur.

 

Temperaturat do të jenë me rritje. Temperaturat zonat malore 19/33°C Zonat e ulëta 23/40°C Zonat bregdetare 23/36°C.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *