Sipas MeteoAlb: Zhvillimi i një qëndre e presionit të lartë atmosferik në veri të Gadishullit të Ballkanit me ndikim dhe në vendin tonë do të kushtëzojë gjatë paradites kthjellime në të gjithë territorin Shqiptar. POR pasditja dhe mbrëmja sjellin shtim të vranësirave fillimisht në zonat Jugperëndimore dhe gradualisht do të përfshijnë të gjithë vendin.

 

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke u luhatur nga -4°C në zonat Verilindore deri në 16°C mesdita në bregdet.

 

Era do fryjë mestare me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Jugor-Juglindor duke krijuar në det dallgëzim mbi 3 ballë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *