Moti do të jetë me alternime vranësira dhe kthjellime në zonën e Ultësirës perëndimore, ndërsa në zonat malore do të ketë  rreshje bore. Era do të jetë me drejtim Verilindje (NE) me shpejtësi 10-20 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 1,5-2,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.

 

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore -2/6°C

Zonat e ulëta  4/15°C

Zonat bregdetare 7/15°C

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *