Sipas MeteoAlb:

 

Edhe të martën mbetemi në ndikimin e vlerave të larta barike duke bërë që kthjellime dhe vranësira të lehta të paraqiten zonat malore por Ultësira Perëndimore vijon me mot të kthjellët deri në orët e pasdites kur pritet shtim i vranësirave në zonat malore por pa shi.

 

Edhe nata parashikohet të vijojne në të njëjtat kushte atmosferike.

 

Temperaturat e ajrit mbeten kostante në mëngjes dhe mesditë duke u luhatur nga 9°C në zonat malore deri në 32°C në zonat e ulta.

 

Era do fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtesi 28 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar ne brigjet detare dallgëzim 2 ballë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *