Sipas MeteoAlb: Mbetemi në ndikimin e presionit të lartë atmosferik duke kushtëzuar kështu në territorin shqiptar kthjellime dhe temperatura relativisht të larta në të gjithë territorin.

 

Përjashtuar orët e mbrëmjes të cilat do të sjellin vranësira të pakta në zonat malore.

 

Temperaturat e ajrit rriten sërisht në vlerat minimale dhe maksimale duke luhatur vlerat ditore nga 8°C deri në 29°C.

 

Era do fryjë e lehtë me shpejtësi 25 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim i ulët.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *