Sipas MeteoAlb: VIJON ndikimi i vlerave të larta barike në vendin tonë.

 

Alternime kthjellimesh dhe vranësira të lehta do të mbizotërojnë në vend. Pasditja dhe mbrëmja sjellin shtim të vranësirave në zonat malore, por zona e ulët dhe bregdeti mbeten me kthjellime.

 

Temperaturat e ajrit rriten në mëngjes por mbeten të pandryshuara në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 0°C minimumi deri në 17°C maksimumi në rang territori.

 

Era do fryjë e lehtë dhe mesatareveri me shpejtësi deri 45 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar në det dallgëzim 4 ballë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *