Sipas MeteoAlb: MBETEMI në ndikimin e presionit të ulët atmosferik duke bërë që pjesa e parë e ditës të paraqitet me vranësira të dendura në të gjithë vendin, duke rrezikuar herë pas-here reshje afatshkurtra dhe të izoluara. POR pjesa e dytë e ditës sjellë më shumë kthjellime në vendin tonë.

 

Temperaturat e ajrit rriten në vlerat minimale dhe maksimale duke luhatur vlerat ditore  nga 2°C mëngjesi deri në 20°C mesdita.

 

Era do fryjë e lehte dhe mesatare me shpejtësi deri 30 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar brigjet detare dallgëzim 2-3 ballë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *