Dita e hënë e 18 shtatorit pritet të karakterizohet nga mot i qëndrueshëm në të gjithë qarqet ku nuk pritjen reshje.

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë: në bregdet 18 / 30 °C, në vendet e ulëta 17 / 31 °C dhe në vendet malore 13 / 25 °C.

 

Era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare në të gjithë vendin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *