Policia Kofitare Morinë ka vënë në pranga një 41-vjeçar nga Prizreni, pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet e drejtësisë italiane.

 

I ndaluari është Astrit Koçi, i dënuar në Itali me 4 vite e 8 muaj burg, për veprat penale “Dhunë në familje”, “Marrëdhënie seksuale me dhunë” dhe “Kanosja”.

 

Sipas policisë arrestimi I tij është bërë në hyrje të pikës së kalimit kufitar, ku gjatë përpunimit të dokumentacionit rezultoi person në kërkim ndërkombëtar nga Interpol Roma.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *