Një adoleshent rreth 15 vjec që I kishte marrë makinën babaitg të tij pa dijeni dhe dy shokët e tij I kanë shpëtuar një tragjedie të vërtete automobilistike në Fier.

Rreth orës 17:00,  në vendin e quajtur “Kraps”, 15 vjecari me iniciale  A.A, vjeç, banues në Kraps, Fier, duke drejtuar mjetin  tip “Renault”, ka humbur kontrollin dhe ka dalë nga rruga.

Për pasojë kanë ngelur të dëmtuar drejtuesi i mjetit dhe dy shokët e tij pasagjere shtetasit K.A, 15 vjeç dhe A.A, 15 vjeç banues në Kraps, Fier, të cilët ndodhen në Spitalin Rajonal Fier nën kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor po kryen veprimet proceduriale dhe po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *