Monaco, kampion i Francës pas 17 vjetësh, ndërsa Paris SG detyrohet te zbresë nga froni pas 4 sezoneve te triumfuara radhazi. Ne takimin rikuperues te javës se 31, skuadra e Principates i mjaftonte nje barazim por arriti te mundte 2-0 St Etjen, duke u shkëputur 6 pike ne krye nga Parisi i vendit te dyte.

 

Golat per skuadrën e Jardim mbajtën firmat e Mbape dhe Germain, nje fitore qe i jep titullin per here te 8 ne histori Monakos dhe per me tepër i jep fund hegjemonisë ne kampionatin francez te Paris SG.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *